zakres usług

Pomoc prawna

Jesteśmy nowoczesną kancelarią oferującą pomoc prawną dla osób fizycznych i firm. Działamy na terenie Lubina, Polkowic i Głogowa. Klientom zapewniamy zastępstwa procesowe, sporządzanie pism procesowych i wsparcie w prowadzeniu działalności. Prowadzimy również negocjacje, które pozwalają uniknąć postępowania sądowego. Dotyczą one zarówno spraw rodzinnych, jak i biznesowych. Skupiamy się nie tylko na indywidualnym podejściu do sprawy, ale także na dobrze najlepszych możliwych rozwiązań. Każdemu Klientowi zapewniamy pełną dyskrecję.

Zakres pomocy prawnej

Nasza kancelaria prawna świadczy usługi prawne związane z wieloma dziedzinami prawa. W zakresie naszych kompetencji znajdują się przede wszystkim zagadnienia z zakresu:

  • prawa cywilnego – przygotowywanie i opiniowanie umów, sprawy dotyczące windykacji zaległości oraz szereg innych zagadnień;
  • prawa karnego – pomoc prawna w postępowaniu przygotowawczym przed Sądem I Instancji, a także w postępowaniu odwoławczym, postępowaniu wykonawczym i szczególnym;
  • prawa rodzinnego – sprawy rozwodowe i alimentacyjne, kontakty rodzicielskie, alimenty i podział majątku;
  • prawa spadkowego – wsparcie klientów w walce o spadek i zachowek, odrzucenie spadku, podział spadku czy stwierdzenie nieważności testamentu;
  • prawa gospodarczego – rejestrujemy spółki, badamy je (czyli robimy tzw. audyt prawny), nadzorujemy zmiany w Krajowej Radzie Sądownictwa, a także zajmujemy się kwestią umów cywilnoprawnych;
  • prawa pracy – reprezentujemy klientów w postępowaniach o ustalenie stosunku pracy, mobbing i przywrócenie do pracy;
  • odszkodowania – pomoc prawna w kompletowaniu dokumentacji oraz reprezentowanie osób pokrzywdzonych;
  • prawo administracyjne – sporządzanie opinii prawnych, apelacji i skarg, a także wznawianie postępowania administracyjnego.

W trakcie wykonywania czynności skupiamy się na indywidualnym podejściu do problemu, co w połączeniu z wieloletnim doświadczeniem, pozwala nam znaleźć najlepsze rozwiązania.

Pomoc prawna dla firm

Pomoc prawna dla firm obejmuje wszystkie aspekty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Pomagamy klientom w opiniowaniu umów, a także załatwianiu kontraktów i spraw urzędowych. Świadczymy usługi związane z prawem pracy. W razie potrzeby reprezentujemy klientów przed sądem, negocjujemy z partnerami biznesowymi, pomagamy w windykacji należności. Całość działań realizujemy w kameralnej atmosferze z poszanowaniem zasad tajemnicy adwokackiej.

Pomoc prawna dla osób prywatnych

Pomoc prawna dla osób prywatnych obejmuje działania ze wszystkich gałęzi prawa. Zajmujemy się rozwodami, sprawami alimentacyjnymi, walką o odszkodowania, a także ze sprawami dotyczącymi kontaktów z dzieckiem. Nasza działalność skupia się przede wszystkim na poradach prawnych. Ponadto prowadzimy sprawy sądowe, reprezentujemy klientów przed organami administracyjnymi i sporządzamy projekty porozumień ugodowych. Istnieje możliwość prowadzenia negocjacji.

Indywidualne podejście to podstawa

Nie sposób ukryć, że polskie prawo jest bardzo skomplikowane. Większość przepisów bardzo szczegółowo reguluje różne aspekty życia. W trakcie postępowań sądowych dochodzi do znacznych różnic w ich interpretacji. Dwie strony ukazują te same fakty w zupełnie innych sposób. Rolą adwokata jest dokładne zbadanie sprawy i przekonanie sądu do interpretacji na korzyść klienta.

Problemy z interpretacją przepisów stwarzają nie tylko sprawy rodzinne, które zawsze budzą wiele emocji, ale również sprawy podatkowe czy karne. Niestety większość osób z powodu braku czasu i doświadczenia, nie jest w stanie poradzić sobie z nimi samodzielnie. Wtedy nieoceniona okazuje się pomoc prawnika, który przygotuje stosowne pisma, udzieli porad prawnych i wesprze klienta w postępowaniu przed sądem.